• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

نحوه استخدام معلمان حق التدریسی اعلام شد

 

با توجه به اخبار آموزشی، در اجرای قانون الحاق یک ماده، به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش‌ و پرورش مصوب 13 شهریور 1397 مجلس شورای اسلامی و آیین‌نامه‌های اجرایی مربوط (الحاقات بعدی)، اطلاعیه نحوه برگزاری دوره مهارت‌آموزی و استخدام معلمان حق‌التدریسی، آموزشیاران نهضت سوادآموزی، مربیان پیش‌دبستانی و خرید خدمات آموزشی؛ مربوط به مشمولان قانون مزبور که به استناد مجوز شماره 711041مورخ 8 اسفند 1398 سازمان اداری و استخدامی کشور برای تبدیل وضعیت 25 هزار و پانصد نفر از مشمولان که از سوی ادرارت کل آموزش‌ و پرورش استان‌ها جهت گذراندن دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی به دانشگاه‌ها معرفی‌شده‌اند، اعلام شد.

بر اساس این اطلاعیه؛ اسامی مشمولان قانون، با کسب امتیاز لازم و در سقف ردیف‌های تخصیص‌یافته (موضوع مجوز شماره 711041 مورخ 6 اسفند 1398 سازمان اداری ­و استخدامی کشور) که از سوی اداره کل آموزش­ و پرورش استان سهمیه خدمتی مورد تایید قرارگرفته، از طریق مرکز برنامه­ ریزی منابع انسانی و امور اداری به دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیرشهیدرجایی ارسال‌شده است. معرفی‌شدگان این مرحله می‌توانند جهت گذراندن دوره یک‌ساله مهارت­‌آموزی، طبق آیین­‌نامه اجرایی بند (3) قانون مزبور مصوب جلسه 17 شهریور 1398 محترم وزیران به‌شماره ابلاغی 79795/ت 56610 هـ مورخ 30 شهریور 1398 اقدام کنند.

تمام افراد مشمول استخدام در این مرحله باید قبل از جذب و تبدیل وضعیت، تاییدیه گزینش را کسب کنند. نحوه انجام مراحل گزینش مطابق قوانین و مقررات مربوط، از طریق دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش به افراد مشمول قانون اعلام خواهد شد.

باتوجه به ضوابط عمومی استخدام، اخذگواهی صحت مزاج (آزمایشات و معاینات بدو استخدام) و عدم سوءپیشنه از مرجع مربوط قبل از پایان پودمان اول آموزشی (حداکثرتا مورخ 30 اردیبهشت 1400)، الزامی است.

افراد مشمول قوانین فوق ­الذکر که به دلیل محدودیت در ردیف­‌های استخدامی صادره از سوی مراجع قانونی، امکان معرفی آنان برای گذراندن دوره مهارت­ آموزی دراین مرحله فراهم نشده، در ادامه فرآیند استخدام افراد مشمول، با رعایت قوانین و مقررات و اخذ مجوز‌های قانونی لازم از مراجع ذی‌صلاح، برای تبدیل وضعیت آنان و معرفی به دوره یک‌ساله مهارت ­آموزی، اقدام خواهد شد.

سایت ژیوار را به دنبال کنید و از آخرین اخبار به روز آموزشی با خبر شوید .

 

0 پاسخ به "نحوه استخدام معلمان حق التدریسی اعلام شد"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نحوه استخدام معلمان حق التدریسی اعلام شد - موسسه ژیوار

© 2020.کلیه حقوق برای موسسه ژیوارمحفوظ است.

X